7 priežastys, dėl kurių gali neužsivesti dyzelinis automobilis

Dyzelinis automobilis - DIZRIDA

7 priežastys, dėl kurių gali neužsivesti dyzelinis automobilis

Net neabejojame, jog bent keletą automobilio nesivedimo priežasčių galite įvardinti ir patys, prisimindami praeityje jums jau nutikusius nemalonius incidentus. Vis dėlto, tam tikri gedimai gali būti identifikuoti pradinėje stadijoje – pastebėjimus pirmuosius prailgėjusio automobilio užvedimo požymius. Dėl šios priežasties, rūpindamiesi jūsų transporto priemonės veikimu, DIZRIDA meistrų komanda įvardija 7 dažniausiai pasitaikančius sutrikimus, dėl kurių gali tinkamai nesivesti jūsų dyzelinis automobilis.

1) Nusėdęs akumuliatorius

Nenustebinome? Taip, tai neabejotinai pirma mintis, visiems mums šaunanti į galvą neužsivedant transporto priemonei. Visgi priežasčių akumuliatoriaus nusėdimui gali būti daug. Pirma, dėl vairuotojo neapdairumo – palikus įjungtą vidaus ar žibintų apšvietimą, garso sistemą ar kitą elektros sistemos dalį. Antra, dėl per silpno ar nepakankamai įsikrovusio prietaiso. Paskatinti jo išsikrovimą tokiais atvejais gali šalti orai arba per trumpi važiavimo atstumai, neleidžiantys akumuliatoriui pakankamai įsikrauti. Trečia, akumuliatoriaus įkrovimą sutrikdyti gali ir sutrikusi generatoriaus veikla.

Pirmuoju ir antruoju atveju sprendimas galėtų būti akumuliatoriaus įkrovimas gnybtų ar įkroviklio pagalba. Trečiuoju atveju būtina aplankyti automobilių elektronikos meistrą, atliksiantį diagnostiką ir pašalinsiantį generatoriaus veiklos sutrikimus.

2) Starterio gedimas

Starterio pagalba mes inicijuojame automobilio vidaus variklio užkūrimą. Šios automobilio dalies gedimą gali signalizuoti atsiradę ausiai neįprasti džeržgimo garsai, iš automobilio sklindantys dūmai arba bėganti alyva. Pastebėjus bent vieną iš požymių, būtina kreiptis į automobilių servisą kuo greičiau. Tam tikrai atvejais starteris dar gali būti taisomas, tačiau uždelsus, jį gali reikėti keisti nauju.

3) Kuro siurblio gedimas

Kuro siurblys atsakingas už reikiamą kuro kiekio padavimą į variklį. Šiai daliai veikiant netinkamai, nustatytas kuro kiekis nebus paduotas ir automobilio nepavyks užkurti. Jei kurdami automobilį, girdite, kad starteris sukasi, tačiau jo užkurti vis tiek nepavyksta, viena iš priežasčių gali būti kuro siurblio gedimas. Visgi, panašius požymius atitinka ir priežastis nr. 3. 👇

4) Problemos su kuru (žiemos metu)

Dyzelinio kuro padavimas gali sustoti net neprasidėjęs ir abi galimos to priežastys automobilius aplanko žiemos metu. Pirma, nors pastačius automobilį atrodo, jog kuro bake yra dar pakankamai, esant dideliems šalčiams, jo kiekio užvedimui gali tiesiog nepakakti. Tiesa ir tai, kad net ir užvedus automobilį su mažu dyzelio kiekiu bake, daroma žala visai kuro sistemai. Dėl šios priežasties, didžiųjų šalčių metu rekomenduojame automobilį nakčiai palikti su pilnesniu kuro baku.

Antroji problema, neleidžianti užsivesti automobiliui žiemą yra kuro bake užšalęs dyzelinas. Požymiai, kurie signalizuoja šią bėdą išlieka panašūs kaip ir kuro siurblio ar žemo kuro kiekio bake atveju. Susidūrus su šia problema, vienintelė išeitis – kurą atšildyti. Tai galite padaryti automobilį perkėlę į šiltą garažą arba nutempę į specializuotą servisą.

5) Kaitinimo žvakių gedimas

Variklis neužsives ir tuomet, jei žvakės neduos nenutrūkstamos kibirkšties. Nesusidaryti kibirkštis gali dėl užsiteršusių, apdegusių arba drėgnų žvakių galiukų. Pastebėjus žvakių neveiksnumą, rekomenduojama jas išimti, nuvalyti ir nusausinti. Jei šis procesas nepadeda ir dyzelinis automobilis toliau nesikuria, tuomet šias dalis teks keisti.

6) Užsikimšęs kuro filtras

Kuro filtrą rekomenduojama keisti kas 20-30 tūkst. kilometrų. Tačiau šie skaičiai gali kisti nuo į automobilį pilamo kuro kokybės. Jei naudojate nekokybišką kurą, kuro filtras užsikimš daug greičiau, o tai gali lemti automobilio užvedimo problemas.

Atkreipkite dėmesį, jog kuro filtro tikimybė užsikimšti padidėja atšalus orams, kadangi žemoje temperatūroje dyzelinas kristalizuojasi, susidaro parafinas, kuris kemšą filtrą.

7) Kuro purkštukų gedimas

Dar viena automobilio detalė, dėl kurios gedimo gali sutrikti automobilio kūrimasis yra kuro purkštukai. Sudilę arba užsikimšę dyzelino purkštukai nepaduos reikiamo kuro kiekio, todėl dyzelinis automobilis neužsives.

Nesiveda dyzelinis automobilis? Susisiekite su DIZRIDA!

Dyzelinis automobilis - DIZRIDANepavyksta užvesti dyzelinio automobilio? Skambinkite į specializuotą dyzelinių automobilių servisą DIZRIDA. Šalindami jūsų transporto priemonės veikimo problemas pasitelkiame ne tik daugiau nei 20 metų darbo patirtį, bet ir rinkoje moderniausią remonto bei diagnostikos įrangą. Na, o daugiau nei 30 specialistų komanda užtikrins, kad remonto ir apžiūros darbai bus padaryti ne tik kokybiškai, bet ir išskirtinai greitai.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykite į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.


Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.

No Comments

Post A Comment