22 Sau Kas yra dyzelinio automobilio DPF filtras ir kada reikia jį valyti?
Jei vairuojate modernų dyzelinį automobilį, sąvoką DPF filtras Jums turbūt ne naujiena. Diskutuojant apie šią automobilio dalį vairuotojų nuomonės neretai išsiskiria – vieni gina jo teikiamą naudą, kiti teigia, jog ši detalė yra nereikalinga. Norėdama išsklaidyti įvairius mitus, DIZRIDA komanda dalijasi informacija apie tai, kas yra DPF filtras, kokia jo nauda ir kada jį reikia valyti.
Kas yra DPF filtras?
DPF (angl. Diesel Particulate Filter) – tai kietųjų dalelių filtrai, įrengti dyzelinių variklių išmetimo sistemoje. Šių įrenginių paskirtis sulaikyti iš automobilio išeinančius suodžius, juos filtruoti ir panaikinti.
Kietųjų dalelių filtrų integravimas į dyzelinius automobilius išaugo 2006 metų pabaigoje, įsigaliojus EURO 4 taršos reikalavimams. Vis dėlto, dar ilgą laiko tarpą po to, norėdami sumažinti degalų sąnaudas, prailginti variklio ir turbino ilgaamžiškumą, vairuotojai DPF filtrus šalindavo arba išjungdavo. Šiandien asmenų, šalinančių DPF filtrą, skaičius ženkliai krenta dėl nuo 2013 metų sugriežtintos automobilio išmetimo sistemos patikros techninės automobilio apžiūros metu.
Kaip veikia DPF filtras?
DPF filtro sistemoje yra įmontuota talpykla, kurioje kaupiasi suodžiai. Suodžių masei pasiekus tam tikrą lygį, automobilyje prasideda valymo procesas. Jei įprastai važinėjate tik miesto teritorijoje, važiavimo atstumai trumpi, o greitas – žemas, tuomet valymas vyks vidutiniškai po 300 – 800 kilometrų. Jei automobilį dažnai eksploatuojate vidutiniams arba ilgiems atstumams, DPF filtras valysis kas 1000 – 1500 kilometrus.
Prasidėjus DPF filtro valymosi procesui, apie tai praneš prietaisų skydelyje deganti lemputė, padidėję variklio sūkiai bei išaugusios kuro sąnaudos. Jei pastebėjote, kad vyksta DPF filtro valymas, stenkitės neužgesinti automobilio variklio iki kol procesas pasibaigs. Nutraukus jį, transporto priemonėje integruoti filtrai gali sugesti.
DPF filtro valymas automobilių servise
Tam tikrai atvejais nutinka taip, kad filtras automatiškai nebeišsivalo ir iškyla priverstinio – mechaninio – filtro valymo poreikis. Jei valdymo skydelyje įsižiebė DPF filtro įspėjamoji lemputė, automobilis apsipylė balkšvais dūmais arba sutriko jo važiavimo kokybė, nedelsdami vykite į automobilių servisą.
Šiandien pats populiariausias ir efektyviausias užsikimšusio DPF filtro tvarkymas – jo išėmimas ir išplovimas. Visgi, ši paslauga atliekama tik profesionaliuose servisuose, kurie turi specialiai tam pritaikytą įrangą. Atlikus šią procedūrą, iš jūsų automobilio filtro pašalinama beveik 100 proc. suodžių ir pelenų. Po DPF filtro valymo sumažės automobilio kuro sąnaudos bei pagerės trauka.
DPF filtras – jo remontas ir valymas DIZRIDA autoservise
Susidūrėte su DPF filtro veiklos sutrikimu? O galbūt ieškote ir nerandate priežasties, kodėl sutriko automobilio važiavimo kokybė? Nedvejokite susisiekti su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, atliksime išsamią transporto priemonės diagnostiką ir aukščiausios kokybės DPF filtro remonto bei valymo darbus Kaune. Dėka daugiau nei 30 meistrų komandos, reikiamas paslaugas suteiksime ne tik kokybiškai, bet ir itin greitai.
Susisiekti su mūsų komanda galite ČIA nurodytais kontaktais arba atvykę į mūsų automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.
______
Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.
No Comments