26 Lap Automobilio stabilumo sistemų remontas – kada jį reikia atlikti?
Automobilio stabilumo sistemų remontas – pakankamai reta, bet greitos reakcijos reikalaujanti transporto priemonės problema. Būdamos atsakingos už stabilumą, kartu šios sistemos atsako ir už vairuotojo, keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumą. Dėl šios priežasties šiandien kviečiame susipažinti su šių sistemų svarba bei gedimus išduodančiais požymiais. Pastebėjus juos – nedelskite ir susisiekite su DIZRIDA.
Kas yra automobilio stabilumo sistemos?
Moderniuose transporto priemonėse išskiriamos dvi pagrindinės už automobilio stabilumą atsakingos sistemos:
- ABS. ABS (angl. anti-lock braking system) – tai automobilio stabdžių antiblokavimo sistema, padedanti suvaldyti automobilį ekstremalaus stabdymo metu ir neleidžianti ratams užsiblokuoti nuspaudus stabdžių pedalą.
- ESP. ESP (angl. electronic stability program) – kita svarbi automobilio elektroninė sistema, kuri nuo 2014 metų privalo būti diegiama kiekviename automobilyje. Ši sistema priklausomai nuo automobilio gamintojo dar gali būti vadinama ASR arba DSC. Pagrindinė elektroninės stabilumo programos užduotis – ištiesinti slysti pradėjusio automobilio trajektoriją ir pagerinti automobilio sukibimą su keliu.
Požymiai, išduodantys stabilumo sistemų problemas
Stabilumo sistemų gedimo požymius identifikuoti – itin lengva. Tereikia reaguoti į transporto skydelyje pasirodančius įspėjamuosius ženklus:
- Neužgęstanti arba neįsižiebianti ABS lemputė. Kiekvieną kartą įjungus automobilio degimą, ABS sistema atlieka savikontrolę. Sistemai veikiant tinkamai, pasukus automobilio raktelį, prietaisų skydelyje įsižiebia ABS lemputė, o užkūrus variklį, ji užgęsta. Sunerimti reikėtų, jei užvedus transporto priemonę lemputė dega toliau. Šis indikatorius įspėja, jog automobilio kompiuteris rado klaidą, kurią reikia išspręsti. Atitinkamai, jei lemputė neužsidegė išvis, taip pat turite problemų su ABS sistema.
- ABS ir stabdžių sistemos lemputė. Jei prietaisų skydelyje įsižiebė ir ABS, ir stabdžių sistemos įspėjamoji lemputė – patikrinkite automobilį servise neatidėliodami.
- Nuolat žybsinti ESP lemputė. Įspėjamoji ESP lemputė turėtų įsižiebti tik tais atvejais, kai automobilis važiuoja ekstremaliomis sąlygomis arba ji yra išjungta. Todėl, jei važiuojate įprastomis aplinkybėmis, tačiau EPS lemputė mirksi arba nuolat šviečia, pirmiausia patikrinkite ar netyčia nepaspaudėte ESP jungiklio. Jei to nepadarėte, rekomenduojame kreiptis į profesionalus ir atlikti išsamią automobilio diagnostiką.
Automobilio stabilumo sistemų remontas automobilių servise DIZRIDA
Susidūrėte su automobilio stabilumo sistemų sutrikimais? Nedvejokite ir susisiekite su daugiau nei 20 metų darbo patirtį turinčia DIZRIDA automobilių serviso komanda. Pakonsultuosime, užregistruosime patikrai ir atliksime aukščiausios kokybės remontą Kaune.
Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykę į DIZRIDA automobilių servisą, adresu Taikos pr. 104, Kaunas.
Norite sužinoti daugiau patarimų ir naujienų, susijusių su dyzelinių automobilių priežiūra ir remontu? Sekite mūsų Facebook paskyrą.
No Comments